01
01
Mogyoródi Események
02
02
Mogyoródi Hírek
03
03
Mogyoródi Információk
04
04
Mogyoródi Érdekességek

 Aquaparkot épít egy magyar – MOGYORÓDI – befektető Horvátországban

A horvátországi Split közelében letették az alapkövét a régió első aquaparkjának, amelyet mintegy 8,5 milliárd forintos beruházással a magyar Margaritum cég épít – közölte a horvát t-portal internetes lap.


A portál szerint Zlatko Zevrnka, a dalmáciai autópálya mellett fekvő Dugopolje önkormányzati vezetője elmondta: a Splittől mintegy 15 kilométerre fekvő településen épülő 120 ezer négyzetméteres szórakoztató komplexum nemcsak Horvátországban, de a régióban is az első lesz. A parkban hullámzó mesterséges folyót, számos csúszdát – amelyek legnagyobbika 30 méter magas –, továbbá szállodát és éttermeket építenek, majd a tervek szerint a második szakaszban egy akváriumot is kialakítanak.
A vízi szórakoztató központ a nyári szezonban 120-150 dolgozót, szezonon kívül pedig mintegy 50 embert foglalkoztat. Egy-egy nyári napon átlagosan napi 5 ezer látogatóra számítanak. Az építkezés novemberben kezdődik, addig befejeződnek a régészeti munkálatok, amelyek során 4.500 éves őskori sírokat tártak fel.
Nemes Antal Ferenc, a Margaritum igazgatója a 220 millió kuna (mintegy 8,5 milliárd forint) értékű beruházással kapcsolatban közölte: a jövő év májusában nyíló aquapark Dalmácia turisztikai vonzerejét növeli majd.

MTI

 

Friss hírek

Ki olvas minket

Oldalainkat 2 vendég és 0 tag böngészi

LÁTOGATÓK

169718
MaMa167
TegnapTegnap261
A hétenA héten1537
A hónapbanA hónapban4459
2010. 09. 01-től2010. 09. 01-től169718
Copyright 2011 Mogyoródi épít Aquparkot. Hírnök Média - Mogyoródi Hírek, Események érdekességek...
Joomla templates 1.7 by Hostgator